Love2teach.sk - Lektorka matematiky a IT kurzov

Ako to celé začalo?

Vyštudovala som učiteľstvo matematiky a fyziky na mat-fyze v Bratislave. Počas štúdia som ani na minútu nezapochybovala, že budem učiť. Ako to už ale v živote chodí, po skončení školy prišlo tvrdé precitnutie. Ako učiteľka som sa nedokázala v Bratislave samostatne uživiť. Preto som začala pracovať v nadnárodných spoločnostiach. Bola som zamestnaná na oddelení telekomunikačných podvodov, na billingu, reportingu a na pricingu. Po ôsmich rokoch pracovnej hektiky som si dala osemmesačnú pauzu od práce. Zvažovala som, čo ďalej s mojím profesijným životom.   Po tejto pauze som sa vrátila k činnosti, ktorá ma baví najviac – k učeniu.

Čo bolo potom?

Dva roky som pracovala ako živnostníčka a v roku 2021 som založila vlastnú firmu Love2teach s.r.o. Dnes pomáham firmám a jednotlivcom odborne rásť v práci s MS Excel a VBA.

Mojou najväčšou inšpiráciou je koncept Excel mentoring pre firmy, ktorý som vymyslela na pomoc firemným klientom. Sama som 8 rokov pôsobila ako zamestnanec a zúčastnila som sa rôznych školení, ktoré boli síce super, ale priniesli mi veľmi málo praktickej pomoci do mojich každodenných úloh. Preto som sa opýtala samej seba, čo by môjmu „zamestnaneckému ja“ najviac pomohlo? Uvedomila som si, že učenie sa na mojich vlastných úlohách je to, čo by mi bolo prinieslo najviac pridanej hodnoty.

Takto sa „narodil“ koncept Excel mentoringu pre firmy. V rámci tohto konceptu pracujem so zamestnancami firiem tak, aby sa mohli zlepšovať na svojich vlastných pracovných úlohách. Je to teda „konzul-tréning“. Na jednej strane konzultujeme každodenné pracovné úlohy a zároveň sa učíme nové skills. Takto Vaši zamestnanci získajú nový vhľad do svojich zadaní, a zároveň si rozšíria obzory o nových funkcionalitách v Exceli.

V roku 2023 som obohatila svoje portfóli o EXCEL AKADÉMIU – mesačný tréningový program, ktorý je otvorený pre zamestnancov firiem, aj pre verejnosť. 

„Keď robíte to, čo Vás baví, inšpirujete a prebúdzate aj srdcia ostatných.“

Ako učím?

Mám rada pohodovú pracovnú atmosféru – verím, že v prostredí bez stresu je človek schopný najlepšie absorbovať a uchovávať informácie. Používam metódu „learning by doing“ – od prvej hodiny budete čo najviac riešiť úlohy, konzultovať vaše pracovné problémy, prípadne sa budeme venovať mojim pripraveným zadaniam, ktoré simulujú problémy z praxe.
Ak hľadáte lektorku, ktorá vás bude drilovať a „plieskať bičom“, nie ste tu správne. Vo svojej praxi pracujem tak, aby mali klienti v prvom rade dobrý vzťah k téme, ktorú sa učíme. Či už je to Excel, VBA alebo matematika, najdôležitejšie pre mňa je, aby vás daná téma bavila a aby ste sa s týmto pozitívnym prístupom aj odborne rozvíjali.

Chcete vidieť moju prácu?

Pozrite si krátke free video-návody na prácu s Excelom alebo VBA – Excel triky od Veroniky.

Ak nechcete zmeškať žiadne z mojich Excel videí, sledujte môj youtube kanál, kde nájdete všetky moje free video návody o Exceli a o VBA.

Na mojej Facebookovej stránke – Love2teach a na mojom Linkedin profile – Veronika Baláž, zdieľam okrem video-návodov aj obrázkové prezentácie, ktoré Vám pomôžu pri práci. Občas tu nájdete aj moje inšpirácie na Excel verše a príbehy z môjho lektorského života. Ak Vás zaujímajú všetky moje Excelovské výmysli, buďme v spojení na Linkedin alebo sledujte môj FB funpage.