EXCEL kurzy pre firmy - Love2teach.sk

Excel kurzy pre vašich zamestnancov

EXCEL školenia, ktoré dávajú zmysel aj bavia

EXCEL kurzy pre firmy

Potrebujú sa vaši zamestnanci zlepšiť v EXCELi? A v ktorej konkrétnej téme?

Neviete?

Nevadí, vašich zamestnancov otestujem, aby ste zistili, v ktorých EXCEL témach majú medzery.

Moje EXCEL kurzy sú pre vás vhodné, ak potrebujete skupinové školenie, kde sa môže viac zamestnancov naraz vzdelávať v jednej téme.

Zamestnanci sú aktívne zapojení do práce už počas tréningu a učia sa na EXCEL úlohách, ktoré simulujú zadania z praxe. Už počas tréningu zamestnancov nabádam, aby premýšľali, ako svoje nové vedomosti použijú vo svojej práci.

Ako to prebieha?

1. Najskôr vašich zamestnancov otestujem

2. Podľa výsledkov testu preberieme s vašim HR ktoré EXCEL témy sú pre vašich zamestnancov zajímavé

3. V spolupráci s vašim HR zaradíme vašich zamestnancov do skupín a EXCEL kurzy môžu začať

Tréningy vediem podľa Vašej preferencie buď ONSITE, priamo vo vašej firme, alebo naživo ONLINE, prípadne kombinovane.

Časové usporiadanie tréningov je na dohode. Ak máte radi dlhšie workshopy, každý sa dá realizovať ako pol-dňový jednorazový tréning. Ak preferujete kratšie študijné bloky, vieme si rozdeliť stretnutia aj na viacero dní.

Jeden workshop dokáže ideálne pokryť tréning do 10 zamestnancov, maximálne do 15 zamestnancov, aby mal každý dostatočný priestor na otázky. Ak by ste potrebovali tréning pre väčšie skupiny, napíšte mi.

Chce to viac info? 

Napíšte mi na info@love2teach.sk.

Najčastejšie vzdelávané témy?

Tipy a triky

Funkcie

Kontingenčné tabuľky a grafy

Interaktívne reporty

Automatizované reporty reporty v Power Query

Základy VBA pre neprogramátorov

Aké klávesové skratky vylepšia moju efektivitu v práci s EXCELom? Musím vždy hľadať každú funkcionalitu na rôznych kartách? Ako mám postupovať, keď EXCEL odmieta spočítať hodnoty v bunkách? Ako mám rozumieť dátumom v EXCELi?

Vo workshope EXCEL užitočné základy prevediem vašich zamestnancov cez najčastejšie užívateľské otázky, ktoré im môžu výrazne zlepšiť každodenný život s EXCELom. Vo workshope dĺžky 3 hodiny sa naučia užitočné triky, ktoré urýchlia ich prácu. 

Ukážeme si, ako prispôsobiť Excelovské prostredie, tak aby ste mali často používané funkcionality vždy po ruke. Naučia sa užitočné klávesové skratky, vďaka ktorým sa budú orientovať rýchlejšie po hárku. Na príkladoch z praxe pochopia dôležitosť používania správnych formátov a odnesú si základy práce s podmieneným formátovaním….

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

499€/workshop

Workshop EXCEL funkcie pre začiatočníkov je určený pre začiatočníkov, ktorí sa potrebujú od základov naučiť pracovať s funkciami.

Aký je rozdiel medzi funkciou a vzorcom v EXCELi? Ako do EXCEL bunky vložiť jednoduché matematické výpočty? Ako vložiť do EXCEL bunky funkciu?

Na tomto workshope si prejdeme použitie funkcií od úplných základov. Začneme od toho, ako vložiť funkciu do bunky, ako rozumieť jednotlivým jej argumentom a ako sa o danej funkcii dozvedieť čo najviac zo samotného EXCELu.

Prejdeme si aj prácu s “dolárikmi”, teda s absolútnymi, relatívnymi a zmiešanými referenciami.

Ukážeme si, ako používať základné výpočtové funkcie na určenie súčtu, počtu a priemeru, ako zaokrúhľovať pomocou funkcií a aké nebezpečenstvá číhajú, ak používate zaokrúhľovanie len cez formátovanie.

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

499€/workshop

Píšete vaše XLOOKUPy bez zaváhania? Rozumiete dobre chybovým hláškam, ktoré vám XLOOKUP vracia? Viete si vaše dáta na XLOOKUP dobre pripraviť? 

Zaujímajú vás odpovede na tieto otázky? Workshop EXCEL XLOOKUP a VLOOKUP môže pomôcť práve vám.

Ak účastníci ešte nemajú funkciu XLOOKUP k dispozícii vo svojich verziách EXCELu, budeme sa venovať funkcii VLOOKUP.

Dopodrobna si vysvetlíme použitie funkcie VLOOKUP/XLOOKUP. Budeme sa venovať tomu, ako vypĺňať jednotlivé argumenty, ako si pripraviť dáta predtým než použijete VLOOKUP/XLOOKUP a aké podmienky musia byť splnené, aby ste mohli VLOOKUP/XLOOKUP použiť. 

Súčasťou workshopu je vysvetlenie procesu tzv. Desatoro VLOOKUPu/XLOOKUPu – proces, ktorý účastníkom pomôže používať tieto funkcie správena aj v každodennej práci.

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

499€/workshop

Musím EXCEL dáta sumarizovať len ručne? Ako mám z mojich dát vytvoriť krásny sumár za pár sekúnd? Môže takýto sumár obsahovať aj grafický prehľad dát? Viem ľahko vyrobiť vizuálny prehľad aj z dát, ktoré ešte nie sú sumarizované? A ako mi v tomto celom môžu pomôcť kontingenčné tabuľky a grafy?

Ste zvedaví? Workshop EXCEL kontingenčné tabuľky a grafy vám prinesie odpovede aj na tieto otázky. Je ideálny pre mierne pokročilých užívateľov EXCELu, ktorí by radi od základov porozumeli tvorbe kontingenčných tabuliek a grafov. Hodí sa tým, ktorí s touto témou ešte len začínajú, ale aj tým, ktorým je už táto téma známa, a potrebujú si svoje vedomosti „upratať“.

Na workshope si podrobne vysvetlíme a ukážeme ako vyrábať sumarizačné tabuľky a pekné grafické prehľady z rôznych typov zdrojových dát. Tréning prebieha aktívnou formou, na úlohách, ktoré môžete stretnúť vo svojej každodennej práci…

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

499€/workshop

Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli bez potreby programovania? Dá sa to vôbec?

Na workshope EXCEL interaktívne reporty sa venujem presne tejto téme. Naučíte sa vytvárať dva druhy interaktívnych reportov v Exceli. Školenie prebieha aktívnou formou, účastníci aktívne pracujú na zadaniach.

Najskôr budeme vytvárať cenovú ponuku pre klienta tak, aby sa pri výbere konkrétneho cenového balíka interaktívne menila jednotková cena, výška zľavy a popis balíka. Na tomto príklade si ukážeme report tvorený pomocou rozbaľovacieho poľa. Ukážeme si ako premýšľať pri vytváraní mappingu, ktorý na tento typ prehľadu potrebujete a ako si sami ľahko vyrobíte interaktívne prepojenia cez funkcie INDEX a VLOOKUP (XLOOKUP).

Pri druhom type reportu budeme pracovať na tom, ako pretaviť hospodárske výsledky za určité časové obdobie do vizuálne príťažlivého reportu, ktorý sa interaktívne mení použitím rýchleho filtra. Ukážeme si ako vytvoriť viaceré kontingenčné grafy z jedného zdroja a ako tieto grafy prepojiť do interaktívneho reportu.

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

499€/workshop

Ako si zautomatizovať výrobu EXCELovských reportov,ktoré pravidelne vyrábate?

Na workshope Automatizované reporty v Power Query sa venujem presne tejto téme. 

Naučíte sa, ako nadefinovať proces tvorby reportu od importu dát, cez spracovanie a úpravu dát, až po tvorbu výsledných vizuálov vo forme kontingenčných tabuliek a grafov.

A to tak, aby ste report dokázali aktualizovať na pár klikov.

V rámci workshopu sa oboznámite s prostredím Power Query v EXCELi. Je preto potrebné mať aspoň EXCEL verziu 2016, alebo vyššiu. 

EXCEL workshop u vás vo firme, alebo naživo cez ZOOM pre skupinu do 15 zamestnancov.

599€/workshop