Video návody od Veroniky - Love2teach.sk

Video návody

Video návody vznikli ako pomôcka pre užívateľov Excelu a VBA. Excel triky od Veroniky obsahujú stručné videá v dĺžke do 3 minút, v ktorých vysvetľujem rôzne zlepšováky a triky, ktoré som sa naučila počas svojej deväťročnej práce s Excelom.
Ak ste sa k Excelu dostali ako samouk, pravdepodobne veľmi dobre poznáte momenty, keď „to zrazu nerobí to, čo má“. Prípadne, keď vám zmiznú funkcionality, ktoré „tam vždy boli“, alebo keď dve hodiny pred deadlinom nedokážete nastaviť dáta tak, ako potrebujete. Podobné situácie vedia poriadne „dvihnúť tlak“ a potrápiť aj skúsených užívateľov Excelu. V mojich videách zdieľam krátke návody na riešenia problémov, s ktorými som sa aj ja stretla v praxi. Dúfam, že vám pomôžu urýchliť a uľahčiť váš pracovný život 🙂

Facebook playlist Excel triky od Veroniky

VBA triky od Veroniky som začala pripravovať ako pomôcku pre tých, ktorí sa chcú začať učiť programovať vo VBA. Makrá v Exceli majú svoj tábor priaznivcov aj odporcov, a obe skupiny majú dobré dôvody, prečo sa pre VBA rozhodnú, alebo ho zavrhnú. Pravda je ale taká, že pokiaľ pracujete denne v Exceli, tak je veľmi dobrá šanca, že vám VBA môže výrazne uľahčiť život. Pri niektorých pracovných úlohách dokážete naozaj ušetriť aj hodiny klikania, keď makro bude pracovať za vás.
Navyše, ak sa už dlhšie pohrávate s myšlienkou, že by ste sa chceli začať učiť programovať, makrá môžu byť pre vás miestom, kde začať. Už pri prvom nahratom makre viete intuitívne správne pochopiť VBA kód, dokonca ho s malou pomocou aj upraviť. Navyše sa pri VBA naučíte aj základné programovacie techniky, ktoré sú využiteľné aj v iných jazykoch. Pracujeme tu s premennými, cyklami, podmienkami, poľami, atď.
Nehovoriac o tom, aké motivujúce sú drobné programátorské úspechy, ktoré viete dosiahnuť a využiť vo svojej každodennej práci 🙂

Facebook playlist VBA triky od Veroniky

Veronika Baláž